Nahoru
Beach

Beach volejbal

Přijď si pinknuot Beach Volejbal. Připraveny jsou dvě hřiště s kvalitním pískem.

V areálu se nachází dva kurty s pískem určeným přímo na Beach volejbal. Hřiště mají síť a lajny. Po pořádné výměně můžete skočit rovnou do sprch, které jsou hned vedle beach baru, kde si cestou můžete objednat točenou Plzeň nebo alko i nealko drinky.``

Vem partu a přijď si zahrát Beach volejbal u vody. V našem Bistru nabízíme alko i nealko drinky a pokrmy od Fine Deli & Shop.

Historie Beach volejbalu

První zmínky o vzniku plážového volejbalu pochází z dob po 1. světové válce, kdy američtí vojáci trávili svůj volný čas pod vysokou sítí na plážích. Postupem času se beachvolejbal dostává i do Evropy. První zemí, kde se objevil, je Francie. Nejstarší turnaj STATE BEACH se konal roku 1954 v Santa Monice (USA). FIVB zakládá v roce 1986 Světovou radu beachvolejbalu. Roku 1992 byl plážový volejbal předveden jako ukázkový sport na OH v Barceloně a o rok později se stal olympijským sportem.

Pravidla

Většina pravidel je převzata z pravidel klasického volejbalu, objevují se zde ale některé odlišnosti. Nejdůležitějším rozdílem je, že družstvo je tvořeno pouze dvěma hráči, kteří hrají naboso (v chladném počasí případně ve speciálních ponožkách) na pískovém hřišti menší velikosti (8×16 místo 9×18). Na kurtu není vyznačena střední čára (a nejsou zakázány přešlapy do soupeřova hřiště), hřiště vymezují pásky „lajny“ napnuté na zemi. Hraje se také s mírně odlišným míčem. Na turnajích světové úrovni, se dnes hraje převážně s míčem typu mikasa.

ceník

Partneři

KONTAKT

Sportovně relaxační areál sportovního klubu Wakepark ČB se nachází v Českých Budějovicích na jižní straně nemanického rybníka.

+420 725 328 458
info@wakeparkcb.cz
Wakepark ČB, Okružní, 370 04 České Budějovice